Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
Przejdź do aktualności »
« Powrót
IX kawiarenka naukowa  

Wspaniałe wieści! Mam zaszczyt Was zaprosić na IX spotkanie Kawiarenki naukowej w Kobyłce. Tegoroczny cykl zaczniemy wysoko… na 5642 m n.p.m.

Naszą prelegentką będzie Elwira Kocyła, która moim zdaniem może być wzorem do naśladowania dla każdego kto ma marzenia, których boi się spełnić.

Podczas spotkania usłyszą Państwo relację z 3 tygodniowej przygody zakończonej zdobyciem Elbrusa – góry, która przez alpinistów zaliczana jest jako najwyższy szczyt Europy. Oczywiście taki wyjazd to nie tylko góry ale również okazja na poznanie wspaniałej kultury Gruzinów oraz Rosjan zamieszkujących tereny Osetii Północnej i Kabardo-Bałkarii.

Na wykładzie dowiedzą się Państwo, jak przygotować się do zdobycia swojego pierwszego pięciotysięcznika, jak zaplanować taki wyjazd samodzielnie i jak przebrnąć przez wszystkie formalności przed i w trakcie wyjazdu oraz jakie zagrożenia czyhają na nas na tak dużej wysokości.

Opowieściom będą towarzyszyć zdjęcia z widokiem na najwyższe szczyty Kaukazu: Kazbek, Elbrus, Uszbę; oraz z codziennego życia w bazie na wysokości ponad 4 000m n.p.m. (pozyskiwanie wody, higiena) a także „opowiem mnóstwo ciekawostek związanych z wyjazdem i przygodami, których doświadczyłam, jako dobre wskazówki dla wszystkich wybierających się w tamte strony”.

Dla głodnych górskich widoków polecam bloga naszej prelegentki na facebooku:

https://www.facebook.com/elwiranaszlaku/

Spotkanie jest możliwe dzięki ogromnemu wsparciu z Urzędu Miasta Kobyłka oraz Miejskiego Ośrodka Kultury im. Jerzego Turka w Kobyłce

Kiedy? – 28.01.18

Gdzie? – Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce im. Jerzego Turka

Wjazd – 5 zł

Do zobaczenia na miejscu!