Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2013-01-28 13:47 150 rocznica Powstania Styczniowego W piątek 25.01.2013 o godzinie 19.00 Miejski Ośrodek Kultury wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Miasta Kobyłka oraz z Wydziałem Strategii Promocji i Komunikacji Społecznej pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka – Roberta Roguskiego zorganizował wystawę popularnonaukową na temat 150 rocznicy Powstania Styczniowego. W ten sposób uczczono pamięć powstańców walczących w powstaniu styczniowym przeciwko zaborcom w latach 1863 – 1864. Obraz tamtych wydarzeń przybliżył zebranym profesor Oskar Czarnik – honorowy obywatel Miasta Kobyłka. Wernisaż był urozmaicony o pieśni patriotyczne wykonanych przez chór „Cantanti”. Po kilku wstępnych słowach profesor oprowadzając zebranych po wystawie przedstawił wyjątkową lekcję historii. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »
« Powrót
XIII – edycji zmagań kabaretowych seniorów „ESKA”  

„Zgrana Paka” odnosi w tym roku sukces za sukcesem. Niedawno I miejsce w Ursusie na festiwalu „Kocham Cię Ojczyzno” a teraz, 13 maja, II miejsce na Podlasiu. Podczas XIII – edycji zmagań kabaretowych seniorów „ESKA”, w Sokołowie Podlaskim . Na takie osiągnięcia trzeba bardzo dużo pracować i to w wielu dziedzinach. Przede wszystkim trzeba umieć na pamięć tekst ( a nie mało go jest), wykonywać teatralne gesty z tańcem włącznie i jeszcze scenografia i kostiumy, które odgrywają prawię taką samą rolę jak osoby. „ Zgrana Paka” słynie z tego, że kostiumy do przedstawień ma zawsze zachwycające, a to zasługa członkiń zespołu, które mają niesamowite pomysły. Jedna drugiej doradza, szyje, wynajduje, przynosi potrzebne „łaszki” . Takie przedstawienia zawsze zwracają na siebie uwagę publiczności i są wysoko oceniane przez jurorów. Nad wszystkim czuwa autor i reżyser czyli Alina Stefaniak, której to pomysły realizuje „Zgrana Paka” w rozszerzonej wersji. Oby tak dalej !!!