Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
Przejdź do aktualności »
« Powrót
Rozstrzygnięcie XV konkursu 'Liryki o Niepodległej' 2014-11-12 09:47 

11 listopada, w Święto Niepodległości, tradycyjnie już rozstrzygnięto powiatowy konkurs literacki 'Liryki o Niepodległej'. Była to już XV edycja konkursu, odbywającego się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wołomińskiego i Burmistrza Miasta Kobyłka. W ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego udział w konkursie wzięły placówki z: Kobyłki, Tłuszcza, Dąbrówki, Klembowa, Wołomina i Zielonki. W etapie gminnym wyłoniono najlepsze prace z terenu danej gminy - po 3 laureatów w każdej kategorii wiekowej (klasy 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum), zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Następnie prace 32 laureatów etapu gminnego zostały przesłane do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce i ocenione przez jury w składzie: Ewa Jaźwińska – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kobyłce, Małgorzata Głębicka - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce, Anna Bielińska-Sobolewska p.o. Kierownika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

 

W kategorii szkół podstawowych zwyciężczynią została Rozalia Kaleta z Wołomina, drugie miejsce zajęła Wiktoria Dutkiewicz z Tłuszcza, natomiast trzecie przypadło w udziale Róży Grzelak z Kobyłki. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Patrycja Kamińska z Klembowa. Spośród gimnazjalistów zwycięzcą został Krzysztof Truchel z Kobyłki. Drugie miejsce zajęła Julia Racinowska z Zielonki, a trzecie Kacper Kujawa z Kobyłki. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Weronika Grywińska z Dąbrówki.

Laureaci otrzymali wartościowe nagrody: czytniki e-booków, mp 4, książki i dyplomy – ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wołominie. Pozostali uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Prace finalistów ocenił również ks. dziekan Jan Andrzejewski, który wręczył wybranym przez siebie laureatom albumy o Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce.

Na zakończenie gali finałowej konkursu 'Liryki o Niepodległej' w Kinie za Rogiem odbyła się projekcja filmu o niezwykle nowoczesnej formie, będącej połączeniem filmowego dokumentu z komiksem. Przedstawiono fabularyzowaną opowieść o Bronisławie Hellwigu - żołnierzu batalionu Parasol, jednym z najlepszych kierowców bojowych w okupowanej Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na portalu Facebook z tego wydarzenia.