Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2013-11-12 14:19 Finał - "Liryki o Niepodległej" Konkurs Literacki organizowany był w tym roku po raz 18, w tym po raz 14 w randze imprezy powiatowej w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Udział w Konkursie wzięły placówki z : Kobyłki, Tłuszcza, Dąbrówki,  Wołomina, Ząbek, Marek i Zielonki. W etapie – gminnym wyłoniono najlepsze prace z terenu danej gminy. Po 3 laureatów, w każdej kategorii wiekowej, zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Następnie prace 33 laureatów etapu gminnego, zostały przesłane do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce i ocenione przez powołane jury w składzie : Pani Maria Balicka - Honorowy Obywatel Miasta Kobyłka, członek Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka, Pani Jolanta Olszewska - kierownik Wydziału Promocji i Strategii Urzędu Miasta w Kobyłce oraz Pan Artur Bieszczad - dyrektor banku WBS z wykształcenia  historyk. Jury wyłoniło po 3 zwycięzców etapu powiatowego w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznało 2 wyróżnienia. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »
« Powrót
PODSUMOWANIE II KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO 2014-04-14 16:22 

PODSUMOWANIE II KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO

W minioną niedzielę w Kościele pod wezwaniem Kazimierza Królewicza w Kobyłce mieliśmy okazję wysłuchać trzeciego z kolei koncertu w ramach II Kobyłkowskiego Festiwalu Wielkopostnego.

Mogliśmy doświadczyć wyjątkowych wzruszeń słuchając bardzo dobrej kompozycji młodego kompozytora dyrygenta i aranżera, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego im .Fryderyka Chopina w Warszawie - Tomasza Labunia, który zasiadał również wśród publiczności.  Ta droga krzyżowa, którą zaprezentował nam Kwintet Dęty w składzie: SYLWIA LORENC-FLET KATARZYNA SOJA-OBÓJ MICHAŁ SZUBARGA- KLARNET PAWEŁ BORZYM-FAGOT EMILIAN BOŃKOWSKI- WALTORNIA z towarzyszeniem solistów Anety Piass – sopranistki oraz Piotra Rafałko – tenora była wydarzeniem nietuzinkowym. Bardzo wysmakowana, ładna kompozycja muzyczna uzupełniona wzruszającym tekstem autorstwa Andrzeja Krajewskiego aktora – poety, sprawiła, że kościół pełny ludzi przez godzinę wypełniła refleksja… VIA CRUCIS to nadzwyczajne rozważania 14 stacji drogi krzyżowej ze znakomitą narracją Tomasza Szurana uzupełnione ilustracją graficzną. Dopracowane w każdym szczególe wydarzenie sprawiło, że po koncercie widziałem twarze zamyślonych ludzi, przejętych, wzruszonych, niejednokrotnie ocierających łzy.

Każdy z dotychczasowych koncertów prezentował bardzo wysoki poziom artystyczny i każdy z nich był zgoła różny. Pierwszy prezentował  muzykę klasyczną w wykonaniu Orkiestry kameralnej Sinfonietta Polonia z Poznania. Kolejny to swoiste rekolekcje spisane przez Ks. Twardowskiego z recytacją Wojciecha Malajkata uzupełnione o występ Katarzyny Matuszak - sopranistki z towarzyszeniem fortepianu, przy którym zasiadał Michał Kuzimski.


{gallery}NEWSY/2014/kwiecien/festiwal06.04{/gallery}


{gallery}NEWSY/2014/kwiecien/frstiwal13.04{/gallery}