Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2013-06-03 16:10 Harcerski, Integracyjny dzień dziecka w Kobyłce W niedzielę 2 czerwca na Placu 15 Sierpnia odbył się "Harcerski, Integracyjny Dzień Dziecka" O godzinie 14.00 miało miejsce uroczyste otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta Kobyłka - Roberta Roguskiego i Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury - Małgorzatę Głębicką oraz Podharcmistrza 4 harcerskiej Drużyny Pożarniczej "Wędrowcy" - Sebastiana Żurawskiego. Festyn był pełen atrakcji przeznaczonych głównie dla najmłodszych obywateli naszego miasta. Dzieci miały do swojej dyspozycji bezpłatne wesołe miasteczko, mini zoo oraz wiele stoisk m. in. z watą cukrową, goframi, lodami itd. Jednakże główna część imprezy odbywała się na scenie, gdzie od samego początku Miejski Ośrodek Kultury starał się pokazać rodzicom i ich pociechom szeroki wachlarz zajęć jakie ma do zaoferowania(taniec nowoczesny, orkiestra, śpiew, karate, akademia sztuki cyrkowej itd.) Po pokazach sekcji MOK na scenie wystąpił Duet Korniki. Dalsza część imprezy obfitowała w dźwięki muzyki szantowej. Jako pierwszy wystąpił zespół "Zejman & Garkumpel". Lider zespołu - Mirosław Kowalewski w szybki i umiejętny sposób znalazł wspólny język z widownią, dzięki czemu nakłonił do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale także rodziców. Jednak to nie był koniec atrakcji. Na zaproszenie Harcerzy wystąpił Roman Roczeń - niewidomy pieśniarz i gitarzysta. Festyn zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni szantowych i wielkimi brawami. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »
« Powrót
PODSUMOWANIE II KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO 2014-04-14 16:22 

PODSUMOWANIE II KOBYŁKOWSKIEGO FESTIWALU WIELKOPOSTNEGO

W minioną niedzielę w Kościele pod wezwaniem Kazimierza Królewicza w Kobyłce mieliśmy okazję wysłuchać trzeciego z kolei koncertu w ramach II Kobyłkowskiego Festiwalu Wielkopostnego.

Mogliśmy doświadczyć wyjątkowych wzruszeń słuchając bardzo dobrej kompozycji młodego kompozytora dyrygenta i aranżera, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego im .Fryderyka Chopina w Warszawie - Tomasza Labunia, który zasiadał również wśród publiczności.  Ta droga krzyżowa, którą zaprezentował nam Kwintet Dęty w składzie: SYLWIA LORENC-FLET KATARZYNA SOJA-OBÓJ MICHAŁ SZUBARGA- KLARNET PAWEŁ BORZYM-FAGOT EMILIAN BOŃKOWSKI- WALTORNIA z towarzyszeniem solistów Anety Piass – sopranistki oraz Piotra Rafałko – tenora była wydarzeniem nietuzinkowym. Bardzo wysmakowana, ładna kompozycja muzyczna uzupełniona wzruszającym tekstem autorstwa Andrzeja Krajewskiego aktora – poety, sprawiła, że kościół pełny ludzi przez godzinę wypełniła refleksja… VIA CRUCIS to nadzwyczajne rozważania 14 stacji drogi krzyżowej ze znakomitą narracją Tomasza Szurana uzupełnione ilustracją graficzną. Dopracowane w każdym szczególe wydarzenie sprawiło, że po koncercie widziałem twarze zamyślonych ludzi, przejętych, wzruszonych, niejednokrotnie ocierających łzy.

Każdy z dotychczasowych koncertów prezentował bardzo wysoki poziom artystyczny i każdy z nich był zgoła różny. Pierwszy prezentował  muzykę klasyczną w wykonaniu Orkiestry kameralnej Sinfonietta Polonia z Poznania. Kolejny to swoiste rekolekcje spisane przez Ks. Twardowskiego z recytacją Wojciecha Malajkata uzupełnione o występ Katarzyny Matuszak - sopranistki z towarzyszeniem fortepianu, przy którym zasiadał Michał Kuzimski.


{gallery}NEWSY/2014/kwiecien/festiwal06.04{/gallery}


{gallery}NEWSY/2014/kwiecien/frstiwal13.04{/gallery}