Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2014-02-03 20:01 Karnawałowy wieczór operetkowy 31 stycznia 2014 roku Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Karnawałowy Wieczór Operetkowy. Operowe głosy Anety Kaply-Marszałkowskiej(sopran), Mariusza Cyciury(tenor) i Andrzeja Kozłowskiego(bas) rozbrzmiewały w wypełnionej po brzegi sali.Artyści wykonali przy akompaniamencie Pouliny Nosek, najsłynniejsze „szlagiery” światowej operetki.Publiczność była zachwycona, co potwierdzić mogą owacje na stojąco, wiele bisów oraz włączenie się publiczności do wspólnego śpiewania. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »
« Powrót
Wieczór Żydowski - kocnert " Li-LA-Lo" 2014-03-24 14:00 

„Li-La-Lo” (לי לא לו) to nazwa muzycznego kabaretu powstałego w Tel Awiwie w 1944 roku z inicjatywy pianisty i kompozytora Mosze Wileńskiego i poety-tekściarza Natana Altermana, którzy wyemigrowali do Palestyny z Warszawy. Li-La-Lo wzorował swoją twórczość na przedwojennych warszawskich kabaretach i osiągnął wielki sukces. Krótki romans z Li-La-Lo mieli słynni twórcy przedwojennych szlagierów: St. Petersburski, Henryk Gold, Fred Melodyst i Szmul Ferszko, którzy przybyli do Palestyny wraz z Armią Andersa i występowali na przyjęciach organizowanych przez generała dla ważnych osobistości.

W sobotę 22 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce w wypełnionej po brzegi Sali widowiskowej odbył się „Wieczór Żydowski”.

Koncert łączył muzyczne światy Warszawy lat 30 i Tel Awiw lat 40 ubiegłego stulecia.

Zaskakująco zabrzmiała słynna kołysanka Henryka Warsa "Ach śpij kochanie" po hebrajsku, czy "Ostatnia niedziela" jako "Szabat Achrona" (Ostatni Szabat). Zebrani goście usłyszeli hebrajskie wersje polskich szlagierów i polskie wersje - a właściwie parodie - hitów jidysz (jak "Bai Mir Bistu Schein" - "Ty masz dla mnie coś"). Obok mniej znanych tang międzywojennych żydowskich kompozytorów (jak "Grzech" z repertuaru Jidisze Bande) pojawiły się izraelskie tanga Henryka Golda. Przeboje "alla orientale", walce "mysterieuse", żydowsko-arabskie foxy z Warszawą i Tel Awiwem w tle. Wszystko w nowych, lekko swingujących aranżacjach, w delikatnej równowadze między utworami do tańczenia i rozmarzenia.

Przed zebraną publicznością wystąpiła Olga Mielczuk(wokal), Wojciech Pulcyn(kontrabas), Grzegorz Lalek(skrzypce, mandolina), oraz Magdalena Pulcyn(pianino).