Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2014-03-10 12:06 Szkocja oczami Jonathana Webera W piątek 7 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce mieliśmy kolejną okazję do zaprezentowania prac artystów z Kobyłki i nie tylko. Wystawa, którą możemy oglądać nosi tytuł -  „Szkocja - Poplenerowa wystawa (akwarela, olej i fotografie), Jonathan Weber i przyjaciele”. Jest to wystawa wielu artystów w tym: Jonathana Webera, Anny Kamińskiej, Anny Siekierko, Hanny Jabłońskiej, Grażyny Śleszyckiej, Ewy Aleksandruk, Moniki Kabat i Krystyny Czeremchy i stanowi efekt podróży po Szkocji grupy przyjaciół. Podczas uroczystego wernisażu licznie przybyła publiczność mogła zachwycać się nie tylko pięknymi widokami szkockich plaż ale również wysłuchać muzyki w iście „wyspiarskim” stylu prezentowanej przez rockowo-bluesowy zespół 2Late, którego występ uświetnił to wydarzenie.Wystawę można oglądać codziennie od 10.00 do 21.00 w Galerii MOK w Kobyłce. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »
« Powrót
Finał - "Liryki o Niepodległej" 2013-11-12 14:19 

Konkurs Literacki organizowany był w tym roku po raz 18, w tym po raz 14 w randze imprezy powiatowej w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Udział w Konkursie wzięły placówki z : Kobyłki, Tłuszcza, Dąbrówki,  Wołomina, Ząbek, Marek i Zielonki.

W etapie – gminnym wyłoniono najlepsze prace z terenu danej gminy. Po 3 laureatów, w każdej kategorii wiekowej, zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Następnie prace 33 laureatów etapu gminnego, zostały przesłane do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce i ocenione przez powołane jury w składzie : Pani Maria Balicka - Honorowy Obywatel Miasta Kobyłka, członek Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka, Pani Jolanta Olszewska - kierownik Wydziału Promocji i Strategii Urzędu Miasta w Kobyłce oraz Pan Artur Bieszczad - dyrektor banku WBS z wykształcenia  historyk. Jury wyłoniło po 3 zwycięzców etapu powiatowego w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznało 2 wyróżnienia.


Finał Konkursu odbył się 11 listopada o godz. 15.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce w obecności jurorów, laureatów, rodziców, nauczycieli i przedstawicieli Ośrodków Kultury biorących udział w Konkursie oraz zaproszonych gości.

Uroczystość poprowadziła   Małgorzata Głębicka - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce, nagrody wręczył Burmistrz Miasta Kobyłka, który corocznie obejmuje konkurs swoim  Patronatem,  oraz Ksiądz Dziekan Jan Andrzejewski, który jak co roku ufundował własne nagrody książkowe dla, jego zdaniem, najlepszych twórców.

Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody: tablety, aparaty, książki i dyplomy – ufundowane przez Starostę Powiatu Wołomińskiego, który również co roku obejmuje patronatem konkurs literacki. Pozostali uczestnicy finału powiatowego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dyplomami nagrodziliśmy również współorganizatorów Konkursu - Ośrodki Kultury oraz podziękowaliśmy nauczycielom poszczególnych gmin i szkół za tak wspaniałe i liczne w tym roku przygotowanie swoich podopiecznych.

Wydarzenie uświetnił występ pianisty Michała Owczarka oraz koncert chóru Cantanti pod dyrekcją Aliny Stefaniak.

Poniżej lista laureatów:

w kategorii szkół podstawowych klasy 4-6:

I miejsce: Antonina Domańska z Dąbrówki

II miejsce: Dominika Ulejczyk z ZSP nr 1 w Kobyłce

III miejsce: Jakub  Stelmaszyński z Zielonki

wyróżnienie: Agata Wiak z ZSP nr 1 w Kobyłce

w kategorii gimnazjum:

I miejsce: Krzysztof Giziewicz z ZSP na 3 w Kobyłce

II miejsce: Kacper Kujawa z ZSP nr 3 w Kobyłce

III miejsce: Krzysztof Truchel z ZSP nr 3 w Kobyłce

wyróżnienia: Martyna Pastuszka z Zielonki

Oprócz nagrodzenia laureatów "Liryki o Niepodległej" w Galerii MOK  została otwarta nowa wystawa - "Krajobraz Polski Niepodległej" , na której prezentowane są prace uczestników naszych sekcji plastycznej, malarstwa oraz rysunku, oraz pace artysty malarza - amatora Zdzisława Gołąbka. Zapraszamy do zwiedzania Galerii.