Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2013-10-03 12:27 Inauguracja Roku Akademickiego Październik kojarzony jest z szarym krajobrazem, deszczem i chłodem. Wakacje dawno się skończyły. Pięknych chwil których doświadczyliśmy podczas ich trwania nikt nam nie zabierze,  niestety to co dobre kiedyś musi się skończyć, ale to co dla jednych się kończy dla innych zaczyna. W październiku wszyscy studenci uzbrojeni w długopisy i książki ruszają na uczelnie poszerzać wiedzę. 2 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu III Wieku. Sala widowiskowa, która w tym dniu pełniła rolę Auli Uniwersyteckiej cieszyła się dużą frekwencją. Oprócz studentów, w pierwszym wykładzie wzięli udział: Burmistrz Miasta Kobyłka – Robert Roguski, oraz przedstawiciele Fundacji od Pokoleń dla Pokoleń. Wykład o przemianach kulturowych, społecznych i gospodarczych we współczesnych Chinach pt. „Przebudzenie Smoka”  poprowadził prof. dr. hab. Waldemar Jan Dziak - profesor zwyczajny nauk humanistycznych, politolog, dziennikarz, pisarz, kierownik Zakładu Azji i Pacyfiku ISP PAN. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »
« Powrót
Lekcja historii w Miejskim Ośrodku Kultury 2013-02-28 13:11 

W poniedziałek 25 lutego 2013 Miejski Ośrodek Kultury gościł młodzież klas I a,b integracyjnych  wraz z wychowawcami Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kobyłce. Uczniowie przyszli obejrzeć wystawę zorganizowaną z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Podczas tej niezwykłej lekcji historycznej profesor Oskar Czarnik opowiadał młodzieży o przyczynach i skutkach powstania, o zmaganiach powstańców walczących  przeciwko zaborcom w latach 1863 – 1864. Pan Czarnik zapoznał zebranych z wystawą  popularnonaukową, uczniowie podziwiali zgromadzone eksponaty i z wielką uwagą słuchali opowieści prowadzącego.