Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2014-05-05 11:03 Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja 223 lata temu została uchwalona Konstytucja 3 Maja. Narodowe święto było okazją do spędzenia czasu z bliskimi na terenie miasta. Msza święta w intencji Ojczyzny, przemarsz w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej, program artystyczny w wykonaniu dzieci z warsztatów aktorskich Miejskiego Ośrodka Kultury oraz chóru miejsko- parafialnego Cantanti stanowiły ważny element tegorocznych obchodów majowych w Kobyłce. Wspólny przemarsz z Bazyliki pod pomnik upamiętniający ofiary poległe za Ojczyznę. Przemówienie Burmistrza Miasta Kobyłka Roberta Roguskiego, modlitwa księdza dziekana Jana Andrzejewskiego oraz składanie okolicznościowych wiązanek i kwiatów zakończyły podniosłe uroczystości. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »
« Powrót
Uniwersytet III wieku - "Stanisław Reymont - życie i twórczość " 2013-01-17 11:32 

     W środę 16 stycznia 2013 roku już po raz drugi sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury stała się aulą Uniwersytetu III Wieku. Gościem specjalnym była Skarbnik Miasta Kobyłka - Grażyna Mościcka, która powiedziała kilka ciepłych słów w imieniu swoim i Burmistrza Miasta Kobyłka. Tym razem wykład nosił tytuł „Stanisław Reymont -  życie i twórczość”, a został przeprowadzony przez Marię Balicką, pasjonatkę i nauczycielkę języka polskiego z czterdziestoletnim stażem. Pani Maria opowiadała o dziejach pisarza, o tym jak wyglądało jego życie zanim stał się cenionym artystą. Studenci chętnie słuchali o przeżyciach noblisty, które często były genezą jego dzieł. Wykład zakończył się brawami.