Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

   

 •  

   

   

 •  

   

   

   

 •  

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2014-05-28 14:10 Hymn Uniwersytetu iii wieku W środę 28 maja zajęcia Uniwersytetu III Wieku przybrały formę konserwatorium pt. "Hymn UIIIW". Konserwatorium poprowadziła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Małgorzata Głębicka. Był to ciąg dalszy wykładu z 14 maja na którym studenci pisali słowa do Hymnu dla Uniwersytetu III Wieku. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »

KARATE INTEGRACYJNE

ikona KARATE INTEGRACYJNE

 

 

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godz. 9:30 - 10:30

 

 

 

 

 Jedyne w Polsce Karate integracyjne!

 

Plan treningu obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe zawierające wyodrębnione elementy tradycyjnego karate Shorin - Ryu, skomponowane specjalnie pod kątem rozwoju i stymulacji dzieci z zaburzeniami fizycznymi i psychicznymi (zespół Aspergera, różne rodzaje Autyzmu, nadpobudliwość ruchowa).

 

Elementy karate wykorzystywane na zajęciach wpływają na stymulowanie umiejętności komunikacyjnych i społecznych, uwypuklając w rozwoju dziecka sensory, czyli zmysły. W szczególności zmysł dotykowy, zmysł proprioceptywny (czucie głębokie) i zmysł przedsionkowy (równowaga). Dane percepcyjne, synchronizowane za pomocą treningu ruchowego wspierają efektywne działanie, niwelując zachowania wynikające z zaburzeń. Wielokrotne powtarzanie technik stylu Shorin - Ryu usprawnia rozwój świadomości własnego ciała oraz świadomości własnej i wspólnej przestrzeni. W znacznym stopniu poprawia umiejętność  kontrolowanego ruchu względem siebie i innych. Trening nosi znamiona terapii dyrektywnej, w szczególności: terapii behawioralnej w kontekście reakcji zachowań na dynamiczny i statyczny ruch oraz umiejętności wyrażania emocji i uczuć ruchem, w sposób ekologiczny dla siebie i otoczenia. Stosuje się również metody modyfikacji zachowań w kontekście zmian zachowań dziecka celem przystosowania go do życia w społeczeństwie poprzez stosowanie werbalnych nagród i kar wspierających naukę i kształtowanie poprawnych reakcji.

Karate integracyjne wpływa na prawidłowy rozwój psycho-fizyczny, sprzyja nabywaniu kompetencji społecznych i kształtowaniu prawidłowych postaw.