Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2013-09-13 13:19 Konferencja podsumowująca projekt bezpłatnego internetu     W dniu 11 września 2013 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt: „Budowa Infrastruktury Społeczeństwa Informacyjnego na terenie Miasta Kobyłka - etap I”,zrealizowany z udziałem środków Unii Europejskiej, w ramach Działania 2.1 „Przeciwdziałanie wykluczeniu informacyjnemu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »

Karta Dużej Rodziny

 

 Karta Dużej Rodziny

      Już od 1 września 2015 roku Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce zostanie Partnerem Karty Dużej Rodziny. W ramach realizacji działania MOK zobowiązuje się do udzielania członkom rodziny wielodzietnej posiadających Kartę Dużej Rodziny szczególnych uprawnień.  Zakres uprawnień dotyczy 20% zniżki na wszystkie sekcje działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce, min. :muzyczne, taneczne, plastyczne, edukacyjne oraz Kluby i Uniwersytety.

Czym zatem jest Karta Dużej Rodziny?

     Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat.

Dzieci legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, po osiągnięciu odpowiednio 18. lub 25. roku życia otrzymują Kartę na okres ważności orzeczenia.

Kartę przyznaje Burmistrz Miasta Kobyłka na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Należy wypełnić wniosek  - potrzebne będą PESELE wszystkich osób, dla których wnioskujemy o Kartę i ich dane osobowe. Przy składaniu wniosku trzeba mieć ze sobą akty urodzenia dzieci i dowody osobiste rodziców. Dla dzieci powyżej 18 roku życia potrzebne będzie potwierdzenie, że się uczą z przewidywanym czasem zakończenia nauki.

Ma być ona przywilejem oraz udogodnieniem dla tych, którzy poświęcają swoje życie na wychowanie licznego potomstwa. Rodziny wielodzietne w każdym momencie mogą wyrazić chęć uczestniczenia w programie.

Wiemy, że sama karta nie załatwia sprawy, nie odmieni diametralnie trudów życia rodzin wielodzietnych, ale będzie odrobinę łatwiej, choć trochę taniej.