Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Na XI spotkaniu Kawiarenki Naukowej w Kobyłce mieliśmy przyjemność gościć młodego konstruktor Mariusza Lipskiego, który opowiadał o zastosowaniu i możliwościach systemu elektronicznego Arduino.
Prelegent zaprezentował również własnego robota oraz przedstawił, jak proste projekty Arduino mogą być wykorzystane w domu.

Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu Miejsko-Parafialnego Chóry z Kobyłki, oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ķościeliska.
Sala Kinowa w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce
START: godzina 19:00
ZAPRASZAMY !!! 

Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu Miejsko-Parafialnego Chóry z Kobyłki, oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ķościeliska.
Sala Kinowa w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce
START: godzina 19:00
ZAPRASZAMY !!!

Fundacja DKMS oraz Starostwo Powiatowe w Wołominie poszukują dawcy szpiku dla Adriana – 34-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. W dniach 24 i 25 marca 2018 r. na terenie naszego powiatu: w Wołominie, w Markach, w Kobyłce, w Ząbkach i w Tłuszczu (szczegóły na plakacie) odbędą się akcje rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Adrian i Inni potrzebują Twojej pomocy!”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

 

24 - 25 marca 2018r.

godz: 10:00 - 16:00

Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce

al. Jana Pawła II 22

V SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA KOBYŁKI
o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka.
Turniej odbędzie się już w najbliższą sobotę (24.03.2018).
START godz. 11:00
Sala widowiskowa w MOK Kobyłka.

Niemal każdy w dzisiejszych czasach bez problemu jest w stanie obsłużyć smartfona, czy komputer, ale kto z nas nie myślał kiedyś na zbudowaniem własnego robota?
Na XI spotkaniu Kawiarenki Naukowej w Kobyłce młody konstruktor Mariusz Lipski opowie o zastosowaniu i możliwościach systemu elektronicznego Arduino.
Prelegent zaprezentuje również własnego robota oraz przedstawi, jak proste projekty Arduino mogą być wykorzystane w domu.
Robotyka to przyszłość naszej cywilizacji, a XI spotkanie kawiarenki naukowej w Kobyłce to doskonała okazja, żeby zacząć przygodę z elektroniką i zobaczyć, jak to wszystko wygląda w praktyce.

 

Zapraszamy już 18.03 o godzinie 17:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury im. Jerzego Turka w Kobyłce!

Wstęp 5zł
Do zobaczenia!

15 marca 2018 odbyło się spotkanie z rodziną jednej z najznamienitszych postaci w hsitorii okupowanej Polski.  Mowa o Pani Danucie Helenie Siedzikównej, pseudonim INKA, której życie i działalność na zawsze wpisały się w karty historii Polski. Uczestnicy mieli szanse podziwiać projekcję filmu dokumentalnego 'Inka - Są sprawy ważniejsze niż śmierć', w reżyserii Jacka Frankowskiego.  Po obejrzeniu filmu miały miejsce liczne rozmowy z samym reżyserem oraz najbliższą rodziną głównej bohaterki.

Jesteśmy dumni, że na terenie naszego ośrodka miała miejsce właśnie ta, niesamowicie  poruszająca lekcja historii, waleczności oraz patriotyzmu.

W dniu 13.03.2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce odbyły się Eliminacje Gminne do 41.  Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W eliminacjach gminnych wzięło udział 18 recytatorów z kobyłkowskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Jury w składzie:

Lidia Sycz – aktorka i reżyserka, pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej. Ma swój własny Teatr.

Aleksandra Kosiorek – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na  Wydziale wokalno-aktorskim, specjalność: Musical. Występowała na scenach wielu teatrów m.in. Teatru Buffo.

Szymon Kołodziej – aktor, ukończył Policealne Studium Aktorskie im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, grał w wielu serialach fabularnych.

Postanowiło przyznać:

W kategorii klas 0-3 Szkół Podstawowych:

1 miejsce –  DARIA BANASZCZUK

2 miejsce – DAWID SIECZKO

W kategorii klas 4-6 Szkół Podstawowych:

1 miejsce – ANIELA DUDEK

2 miejsce – WIKTORIA LEWANDOWSKA                                             

W kategorii klas VII i gimnazjum :

1 miejsce –  EMILIA KOLWICZ

2 miejsce – GABRIELA GRZESIUK

W/w osoby wezmą udział w Eliminacjach Powiatowych 41.Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka w Ośrodku Kultury w Zielonce w dniu 23 marca  2018 roku o godzinie 9.30.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom eliminacji gminnych i zapraszamy za rok.

Sobotni występ Natalii Kukulskiej w Hotelu Gregory w Kobyłce to prawdziwa gratka dla fanów tej wszechstronnie utalentowanej artystki, której piosenek słuchają już kolejne pokolenia. Każdy jej koncert i każda kolejna płyta, to dowód na to, że mamy w Polsce wykonawców, którzy cieszą się niesłabnącą popularnością.

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce im. Jerzego Turka na wieczór poświęcony Danucie Helenie Siedzikównej , pseudonim Inka. Sanitariuszka 4. szwadronu 5 Wileńskiej Brygady AK.

Zapraszamy 13.03.2018 o godz. 15:00 na Finał eliminacji gminnych 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Sala Kinowa MOK Kobyłka.