Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Wspaniała historia! Niezwykli ludzie! I jakie piękne widoki! Te zachęcające hasła zainspirowały nas do stworzenia przedstawienia o tym niesamowitym miejscu.

Miasto Kobyłka to fascynujące miejsce. Na samym początku była to wykarczowana polana, na której powstała wioska z drewnianym kościołem i karczmą. A za jakiś czas Kobyłka stała się sławnym miejscem , z przepiękną aleją z drogą krzyżową i wspaniałym, murowanym kościołem. Niejedna też wojna przetoczyła się przez Kobyłkę, ale o tym już dowiecie się oglądając 'Jak to dawniej w Kobyłce bywało'

 

START : 25.05.2018 GODZ. 17:00

MIEJSCE: MOK KOBYŁKA

W ostatnim czasie karatecy z Kobyłki byli bardzo aktywni sportowo. Najstarszy zawodnik z Kobyłki - Krystian Tyszko - który jest także aktualnym Mistrzem Polski Juniorów Karate Kyokushin, w ostatnim czasie triumfował dwukrotnie w ważnych turniejach kwalifikacyjnych dających mu prawo do udziału w Mistrzostwach Europy. Krystian zwyciężył w Mistrzostwach Mazowsza oraz Mistrzostwach Makroregionu, aby już za tydzień móc stoczyć decydujące pojedynki na europejskim czempionacie. Trzymamy mocno kciuki.

Jan Nowicki – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Zagrał w ponad 240 filmach, w tym m.in. w „Niepochowanym”, „Wielkim Szu”, „Magnacie”, „Spirali” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat jego teatralną kolebką był Stary Teatr w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w „Biesach”, Rogożyna w „Nastazji Filipownej”, Artura w „Tangu” czy Księcia Konstantego w „Nocy Listopadowej” przeszły do historii teatru polskiego

 

START : 21.05.2018 GODZ. 18:30

MIEJSCE: MOK KOBYŁKA

Opowieść o bogatych, sięgających ponad sześć wieków wstecz dziejach naszej miejscowości będzie wzbogacona pokazem multimedialnym. Zobaczymy stare dokumenty, fotografie ważnych w Kobyłce miejsc, ale przede wszystkim ludzi, którzy w kolejnych epokach tu żyli, pracowali lub tylko odwiedzali ją.

 

START :21.05.2018 GODZ. 18:30

MIEJSCE: MOK KOBYŁKA

Zapraszamy na debatę o bezpieczeństwie.
START 16.05.2018 r. godz. 17:00
MIEJSCE: Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce.

O historii Bitcoina i nie tylko...
Co łączy złotówki, dolary, złote monety czy muszelki ślimaka z Malediwów? To, że są lub były używane jako środki płatnicze, czyli były walutami. Wraz z rozwojem elektroniki pojawiły się również bez walutowe środki płatnicze takie jak popularne teraz karty płatnicze. Obecnie jesteśmy świadkami nowej rewolucji w dziedzinie płatności – krypto waluty.

Informujemy, że w dniu 22.05.2018 r. (wtorek) zajęcia z JAZZ są odwołane.

W związku ze świętowaniem 50-lecia nadania praw miejskich gminie Kobyłka zapraszamy wszystkich na koncert kabaretu MOHEROWE BERETY.
Kabaret Moherowe Berety to nowa formacja, która śmieszy i bawi do rozpuku. Panie w średnim wieku, na co dzień grające w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, założyły zespół, o którym staje się głośno na naszym rynku satyry i humoru.

„Zgrana Paka” odnosi w tym roku sukces za sukcesem. Niedawno I miejsce w Ursusie na festiwalu „Kocham Cię Ojczyzno” a teraz, 13 maja, II miejsce na Podlasiu. Podczas XIII – edycji zmagań kabaretowych seniorów  „ESKA”, w Sokołowie Podlaskim .

Zapraszamy na wieczór w międzynarodowym gronie.
'Kobyłka da się lubić' to spotkanie z Kevinem Aistonem, Elizabeth Duda i Conrado Moreno.
Zaśpiewa dla gości węgierski zespół Erdőfű.