Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

   

 •  

   

   

 •  

   

   

   

 •  

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
 • 2013-11-12 14:18 Promocja Książki prof. Oskara Czarnika W piątek 8 listopada o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce w blasku świec, przy licznym udziale zaproszonych gości odbyła się promocja książki Honorowego Obywatela Miasta Kobyłka- profesora Oskara Stanisława Czarnika   „W drodze do utraconej Itaki. Prasa, książki i czytelnictwo na Szlaku Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich (1940-1942) oraz Armii Polskiej na Wschodzie i 2. Korpusu (1941-1946)”. Spotkanie swoją obecnością uświetnili m. in.: Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski, Zastępca Burmistrza p. Karina Jaźwińska, Skarbnik Miasta p. Grażyna Mościcka, Sekretarz Miasta p. Elżbieta Radwan Przewodnicząca Rady Miasta p. Ewa Jaźwińska, przedstawiciele Rady Miasta, Honorowy Obywatel Miasta Kobyłka p. Maria Balicka, przedstawiciele Gazety Polskiej, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka, dyrektorzy placówek oświatowych,  uczniowie ze Szkolnego Koła Europejczyka przy ZSP nr 1 w Kobyłce oraz liczne grono mieszkańców naszego miasta. Profesor Czarnik przybliżył zebranym treści ujęte w swojej książce. Przedstawił obszerną monografią ukazującą działalność polskich instytucji cywilnych i wojskowych na wschodnich szlakach wychodźstwa oraz we Włoszech w trakcie II wojny światowej oraz pierwszych latach po jej zakończeniu. Słuchając wypowiedzi prelegenta oraz oglądając przygotowaną prezentację multimedialną goście wieczoru poznali tło historyczne, a także okoliczności w jakich znaleźli się Polscy żołnierze i ludność cywilna wędrujący szlakiem z ZSRR, przez Bliski Wschód, Afrykę do Włoch. Mogli również zaznajomić się z gazetami i czasopismami, a także wydawnictwami książkowymi, które zwracały uwagę na ówczesna sytuację naszej ojczyzny na arenie międzynarodowej. Podczas tego niezwykle ciepłego i przyjaznego wieczoru zaproszeni goście uczcili obchody Narodowego Święta Niepodległości. W rodzinnej  atmosferze wysłuchali patriotycznych pieśni w wykonaniu Chóru Miejsko-parafialnego  „Cantanti” oraz lirycznej poezji o treści patriotycznej recytowanej przez Piotra Stawskiego poznali zagadnienia ujęte w książce profesora Oskara Czarnika. Czytaj więcej »
Przejdź do aktualności »

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w szeregi  Uniwersytetu III Wieku.  W programie ciekawe wykłady, projekcje filmowe oraz  wycieczki krajoznawcze !!!

 

Inauguracja – Środa (4.10.2017)

Zapraszamy wszystkich na pchli targ, który odbędzie się w dn. 7.10.2017 na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce.

Zapraszamy na  zajęcia z Ortografii na Wesoło. Kolejne zajęcia w dniu. 5.102017 (czwartek) !!!

Pierwsze zajęcia odbędą się w dniu. 5.10.2017 (czwartek). SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

16 września odbyła się piąta edycja Gali KYOKUSHIN CUP. Turniej został rozegrany w formie Gali Sztuk Walki z profesjonalną oprawą muzyczno-świetlną na specjalnie przygotowanej do tego typu wydarzeń scenie. Karatecy z Kobyłki ćwiczący na co dzień Miejskim Ośrodku Kultury spisali się znakomicie stawiając czoła wielu bardzo silnym przeciwnikom.

MATHRIDERS- PIERWSZE ZAJĘCIA JUŻ 25.09.2017 ZAPRASZAM !!!

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE ZAJĘCIA, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W DN. 30.09.2017 O GODZ. 12:00

Czy da się połączyć świat kina ze światem teatru? Tak! Najnowszy spektakl teatru

Artystyczny RABAN pt. 'Nie-me kino' w reżyserii Piotra Stawskiego jest tego dowodem :)

Akcja dzieje się na jednym z największych festiwali filmowych w Polsce. To tam dochodzi do nieoczekiwanego biegu wydarzeń z udziałem sfrustrowanego krytyka filmowego (i niespełnionego twórcy), wrażliwej na sztukę prowadzącej oraz pewnego swoich umiejętności młodego reżysera.

Ich spotkanie zmieni diametralnie program filmowego święta...

W piątkowy wieczór 15 września w kobyłkowskim Miejskim Ośrodku Kultury wspaniałym koncertem z udziałem znanych muzyków i piękną wystawą portretów, oficjalnie został rozpoczęty kolejny rok kulturalno - artystyczny w mieście. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Kobyłka – Robert Roguski.

JUŻ DZISIAJ ! Zaczynamy w MOK Kobyłka o 19:00. Zabierajcie koleżanki i do zobaczenia !!!