Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce Miasto Kobyłka Logo Facebook Logo Facebook

Kalendarz

ikona Kalendarz

PARTNERZY

ikona PARTNERZY
 •  

 •  

   

 •  

   

SPONSORZY

ikona SPONSORZY
 •  

 • Zdjęcie użytkownika Kobyłka DOM Sp z o.o.

 • http://www.kobylka.pl/sites/default/files/styles/full1280/public/node/5333/field_image/logo-imperf-bez-sc-300x103.jpg?itok=9pFkP7Kh

 • Torstar

 • Znalezione obrazy dla zapytania liarisedayspa

Archiwum wiadomości

ikona Archiwum wiadomości
Przejdź do aktualności »

Jutro o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Finał Konkursu Liryki o Niepodległej. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników eliminacji gminnych oraz powiatowych!

Wspaniała, niemalże krystaliczna postać Jerzego Turka, znanego aktora i kobyłczanina, z dniem 6 listopada będzie patronem kobyłkowskiej placówki.

11 listopada odbędą się kobyłkowskie obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej, dalej na cmentarzu parafialnym zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze na mogile poległych.

Wspaniały, jubileuszowy koncert, moc życzeń i kwiatów spowodował, że sobotnie spotkanie Chóru CANTANTI na długo zapadnie w pamięci wszystkich chórzystów, gości i mieszkańców.

Chór zaskoczył i oczarował publiczność wyjątkowo urozmaiconym repertuarem, podczas którego zaprezentował zupełnie nowe, ambitne i ciekawe utwory. Gromkie oklaski były dowodem, że trafiły w gust słuchaczy.

Już w najbliższą niedzielę Rocznica Bitwy pod Kobyłką. ZAPRASZAMY !!!

Wracamy również do Kobyłki :) Wasze uznanie to dla nas najlepsza nagroda!

Akcja spektaklu 'Nie-me kino' dzieje się na jednym z największych festiwali filmowych w Polsce. To tam dochodzi do nieoczekiwanego biegu wydarzeń z udziałem sfrustrowanego krytyka filmowego (i niespełnionego twórcy), wrażliwej na sztukę organizatorki oraz pewnego swoich umiejętności młodego wielokrotnie nagradzanego reżysera. Ich spotkanie zmieni diametralnie program filmowego święta... 'Nie-me kino' to kino w teatrze. Połączenie zaskakujące, zabawne i wzruszające a publiczność jest częścią tej niezwykłej histori...


 Październik to miesiąc, w którym chór „Cantanti”, działający w MOK Kobyłka obchodzi swoje 10-lecie pracy artystycznej. W szeregach chóru znajduje się obecnie 22 chórzystów - amatorów i pasjonatów, którzy regularnie ćwiczą pod opieką muzyczną Pani Aliny Stefaniak- dyrygenta chóru, która charyzmę i miłość do muzyki zaszczepia w swoich podopiecznych.

ZAPRASZAMY NA SOBOTNI WYKŁAD Z KOBYŁKOWSKĄ DZIECIĘCĄ AKADEMIĄ NAUKI

W dniu dzisiejszym 19.10.2017 zajęcia z ortografii na wesoło są ODWOŁANE

W 270- lecie powstania Biblioteki Braci Załuskich w „Domu pod Królami”, w Warszawie i Kobyłce odbyła się dwudniowa konferencja naukowa „Idea i tradycja mecenatu – od Załuskich do ZAiKSu 1747 – 2017”, na którą zaprosili Polska Akademia Nauk, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Polskie Towarzystwo Archiwalne, Towarzystwo Rapperswillskie i Burmistrz Miasta Kobyłka.

14 października uczestnicy konferencji po uroczystej mszy św. celebrowanej przez ks. dziekana Jana Andrzejewskiego w intencji biskupów Załuskich, mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić podziemia bazyliki św. Trójcy i złożyć kwiaty na grobie bp. Marcina Załuskiego.

Wykłady w Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczęło przemówienie burmistrza miasta Kobyłka Roberta Roguskiego, który podziękował uczestnikom za przybycie i zaprosił do wysłuchania kolejnych prelegentów. Mirosław Bujalski przedstawił historię i architekturę kobyłkowskiej perły baroku na Mazowszu, bazyliki św. Trójcy. Maria Balicka mówiła o tym co Kobyłka ofiarowuje biskupowi Marcinowi Załuskiemu i o kultywowaniu pamięci o tej wybitnej postaci. Kolejni mówcy przedstawili idee mecenatu i mecenasów na przestrzeni wieków – od króla Stanisława Augusta, poprzez rody Potockich z Krzeszowic, łódzkich fabrykantów Scheiblerów aż do polskich szwajcarów.